הדרכת הורים

פעמים רבות אני אומרת להורים המגיעים אלי כי כמעט לכל תפקיד משמעותי בחיינו אנו נדרשים ללימודים מפרכים, הסמכה וניסיון.

לעומת זאת - לאחד התפקידים המשמעותיים, המאתגרים והחשובים של חיינו-גידול ילד, אנו לא מקבלים כל הסמכה / הכשרה ומגיעים אליו לחלוטין חסרי ניסיון. אין חוברת הדרכה.... התפקיד ההורי מוטבע בנו מיחסי משפחה מוקדמים, שלא תמיד היו נכונים ומיטיבים כי גם הורינו מצאו עצמם הרבה פעמים מחוסרי כלים. כשאנו הופכים להיות הורים, אנחנו למעשה רוכשים את הניסיון תוך כדי תנועה. פעמים רבות אנו חווים תסכול, בלבול וחוסר אונים אל מול שאלות רבות הקשורות באופן שבו אנחנו רוצים לגדל את ילדינו.

להיות הורים בימינו זו משימה מאתגרת! אנחנו רוצים להיות הורים טובים ולהעניק לילדינו את כל מה שאפשר, ובמקביל אנחנו עובדים קשה ומנסים להצליח ולהגשים את עצמנו גם מחוץ לתחומי המשפחה.

לעיתים ההורות מציבה בפנינו דילמות ואתגרים שלא חשבנו שנצטרך להתמודד עימם, ואנחנו לא תמיד יודעים כיצד לפעול בדרך שתתמוך ותעזור באופן הטוב והנכון ביותר לילדינו ולמשפחה כולה.

כאן אני נכנסת לתמונה.

בהדרכת הורים אני מקשיבה לסיפור המשפחתי שלכם, מבינה את צרכי המשפחה –ילדים והורים גם יחד, משקפת ועוזרת לכם לראות את דפוסי התקשורת, המחשבה וההתנהגות שמייצרים קשיים ולא מקדמים וביחד נמצא פתרונות כיצד להביא את הילדים ואתכם לחוויה משפחתית הרמונית, בריאה ומחברת.

  • הדרכת הורים המלווה את הטיפול הרגשי בילד/נער – כאשר ילד מטופל בקליניקה, הטיפול שלו מלווה בהדרכת הורים, על מנת שההורים יוכלו לקחת חלק פעיל בתהליך הטיפולי. ההורים הם חלק עיקרי וחשוב בתהליך זה – והדרכת הורים קבועה עוזרת להבין את הצרכים וההתמודדויות ולקבל כלים להטמעת שינוי וקידום הילד.

  • הדרכת הורים עצמאית - הורים המגיעים להתייעץ ולקבל כלים לקידום ילדיהם והמשפחה כולה. מפגשים אלו נעשים מול הורים בלבד, ללא טיפול בילדים.

קיימים שני סוגי הדרכות הורים:

מזמינה אתכם להתקשר לשיחת ייעוץ ראשונה ללא התחייבות – וביחד נראה איך נוכל לקדם אתכם ואת משפחתכם למקום אליו אתם שואפים.

שרון