טיפול רגשי לילדים ובני נוער

הטיפול מיועד עבור בני 10 ומעלה

הילד שלנו הוא יחיד ומיוחד - עולם ומלואו. הילדים שלנו חווים בחייהם אתגרים מרובים: מעברים, רכישת מיומנויות חדשות בתקופות שונות בחייהם – מיומנויות פיסיות, רגשיות וחברתיות, התמקמות בתוך המשפחה ומחוצה לה (יחסי אחים, השתלבות במסגרות חדשות). ילדים גם חווים אתגרים שאינם תלויים בהתפתחות הטבעית שלהם כגון: מצבים משפחתיים משתנים – גירושים, חולי, פטירת אדם קרוב, קשיים אורגניים (סוגי נכויות או תסמונות), בעיות בתוך המשפחה, ועוד.

קשיים רגשיים אצל ילדים ונוער יכולים להיווצר מסיבות רבות ומגוונות, ועלולים להשפיע על התפתחותם התקינה מבחינה רגשית, חברתית, מנטלית ופיזית. ילד שחווה קושי רגשי עלול להיתקע בשלב התפתחותי מסוים מבלי להתקדם לשלב הבא, דבר שיקשה עליו בתפקוד בכל רמות החיים.

ישנם ילדים שחווים טראומה בחייהם כגון: פטירת אדם קרוב, חרם חברתי, פירוק המשפחה, מחלה או חוויה מסוכנת. הטראומה מופיעה בחיים באופן לא צפוי והופכת את חייו של הילד או המתבגר.

טיפול רגשי מאפשר חלל בטוח לעיבוד הרגשות והחוויות באופן שאינו מאיים על המטופל.

הטיפול הרגשי מחבר את המטופל לכוחות הנפש הטבעיים הטמונים בו, ומחדש את יכולת ההתמודדות, היצירתיות ומציאת פתרונות לקשיים. מתוך ביטחון רגשי ואישי, דימוי עצמי חיובי והבנה אמתית של מי אני, למה אני זקוק, וחוויה לא שיפוטית של רחשי הלב – יכול הילד להתמקם מחדש בחייו באופן מחוזק המאפשר חוויה מעצימה, חופשית ושלמה יותר.

המתבגרים חווים התמודדויות נוספות ומורכבות בדמות לחצים חברתיים, אמצעי תקשורת חברתית מציפים, התבגרות מינית, ציפיות מהמשפחה ומהסביבה תחרותיות בלימודים, פגיעה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי ועוד.

במסגרת הטיפול אני עובדת עם המתבגר על הפרשנות שלו לסיטואציות השונות בחייו, ומאפשרת לרגשות, למחשבות, ההתלבטויות והפחדים להיות נוכחים באופן טבעי במפגש, ללא שיפוטיות. לאט לאט הילד לומד לחוות את עצמו מחדש באמצעות שיחה, פעולה, משחק או יצירה. ביחד נמצא פתרונות יצירתיים ודרכי התמודדות עם משימות החיים.

  • משברים וטראומות

  • תקשורת בינאישית וחברתית

  • ביטחון עצמי ודימוי עצמי

  • יכולת ביטוי אישי

  • טיפול רגשי ומשפחתי בADHD

  • חרדות ופחדים

  • בעיות רגשיות וחברתיות נוספות

 

מזמינה אתכם להתקשר אליי ולשמוע עוד על טיפול רגשי לנוער.

שרון